http://www.moneybright.co.uk/
Nowoczesne zarządzania na każdą kieszeń
21 stycznia, 2020
Bezpłatny test
Bezpłatne 4 miesiące testów Fieldworker’a
28 lipca, 2020

Raportowanie nie tylko dla gigantów

Fieldworker, FMS, zarządzanie serwisem

Tworzenie raportów i zestawień do firmy, aby wyciągnąć wnioski

Raportowanie obok monitorowania, analizy i oceny funkcjonowania firmy, jest narzędziem umożliwiającym sprawne kierowanie organizacją i choć u większości hasła te, wywołują lekkie zmieszanie, to tak naprawdę nie wynika to ze strachu przed wynikami, a brakiem pomysłu na to, jak powinno się przygotować dobry raport, jakie dane uwzględnić i ile czasu zajmie siedzenie w tabelkach i przeróżnych danych. Program do prowadzenia serwisu i aplikacja Fieldworker nie tylko ułatwi zarządzanie pracownikami terenowymi, ale również wygeneruje raporty potrzebne do usprawnienia obsługi serwisu.

Poznaj dobrze potrzeby odbiorców

Często nie wiemy dokładnie, jakie dane mamy ze sobą porównać, by przedstawić to, co chodzi nam po głowie. Na szczęście znając naszą własną reakcję na hasło raport i sprawozdanie, postanowiliśmy, że oprogramowanie dla serwisu Fieldworker  także tutaj przyjdzie z pomocą. To niesamowite, że wszystkie zbierane przez pracowników dane mogą w ciągu zaledwie kilku sekund wygenerować imponujący raport, który dokładnie sprawdza to, co chcemy.  Dodatkowo raport jest  bardzo dobrze zobrazowany i opisany, co umożliwia przygotowanie ciekawej prezentacji dla klientów lub zespołu pracowników terenowych, praktycznie od ręki.

Konkluzje

Prezentacja raportów będzie miała sens, jeśli wszyscy będą znali omawiany problem lub cel raportu. Odpowiednie wprowadzenie do prezentacji wyników jest szalenie istotne, a na końcu wystąpienia należy zawsze wyciągnąć wnioski – można to zrobić wspólnie, w ramach dobrzej burzy mózgów – trzeba również zaproponować nowy pomysł, który pomoże osiągnąć cel lub rozwiązać konkretny problem. Podsumowanie ustaleń powinno trafić do każdego z uczestników spotkania, klientów i pracowników mobilnych.  W środowisku biznesowym raport służy do przedstawienia danych przy jednoczesnym wskazaniu zaleceń dotyczących kolejnych kroków. Raport jest doskonały do tego, by przekazać  odbiorcom złożone w przejrzystym formacie.

Raport to podstawa

Dostęp do szczegółowych danych i analiz ma podstawowe znaczenie dla firm zarządzających serwisem i pracownikami terenowymi, niezależnie od ich wielkości. Dzięki aplikacji Fieldworker przez cały czas można mieć najbardziej aktualne informacje na temat procesów realizowanych w przedsiębiorstwie, co pozwala podejmować właściwe decyzje biznesowe. Dostęp do dobrych informacji i raportów umożliwia zarządzanie finansowe firm, zarządzanie pracą zespołu, a dział sprzedaży i produkcji może na bieżąco śledzić  istotne wskaźniki.