Fieldworker WWW v0.9
12 września, 2016
Program partnerski Fieldworker’a
19 grudnia, 2016

Planowanie – czyli być albo nie być

Planowanie – czyli być albo nie być

Planowanie. Wydaje Ci się żmudne i nudne? Nie wiesz od czego zacząć? Zaplanowanie zadań pracownikom wydaje Ci się czarną magią? Jeżeli siadasz do biurka i nie wiesz za co się zabrać to oznacza, że  pora to zmienić. Dzisiaj podpowiemy Wam jak się zabrać za planowanie i jak może w tym pomóc Fieldworker.

Zastanawiasz się czym właściwie jest planowanie? To proces ustalania celów i odpowiednich działań, aby je spełnić. Planowanie dotyczy każdego aspektu naszego życia. Chcesz napaść na bank?  Tworzysz plan. Chcesz wybudować dom? Tworzysz plan. Chcesz zarządzać dobrze prosperującą firmą? Stwórz plan.

Jak to zrobić?

Po pierwsze – musisz sobie wyznaczyć cel i stworzyć schemat jak tego dokonać. Krok po kroku. Myśl strategicznie i… realistycznie. Rozpisz plan lub zrób mapę myśli (jak zrobić mapę myśli, dowiesz się z kolejnych postów)

Po drugie – już wiesz co musisz zrobić? Fantastycznie! Najtrudniejsza część za nami. Pomyśl jakie zadania wymagają natychmiastowego działania, a jakie mogą poczekać i umieść wszystko w kalendarzu. Tylko pamiętaj, aby sumiennie z niego korzystać i nie odkładać zadań na później.

Po trzecie – użyj Fieldworker’a. Aplikacja Fieldworker pomoże zarządzać bieżącymi sprawami firmy i monitorować efekty pracy Twojego przedsiębiorstwa. W jaki sposób?

  • Na mapie będziesz mógł zobaczyć gdzie są Twoi pracownicy

mapa

  • Harmonogram pokaże Ci jakie zadanie obecnie wykonują pracownicy i jakie zlecenia na nich czekają

harmonogram

  • System automatycznie dopasuje pracownika, który znajduje się najbliższej miejsca zlecenia.

podpowiedz

  • A generowane raporty i statystyki podpowiedzą Ci czy Twoja firma zmierza w dobrym kierunku

raport

Wszystko wydaje się bardzo proste, prawda? Wniosek nasuwa się tylko jeden: zabierzmy się do pracy i zakończmy rok 2016 z uporządkowanym planem na najbliższy czas!