Program partnerski Fieldworker’a
19 grudnia, 2016
Fieldworker wysyłka SMS
1 maja, 2017

Jak zbudować stabilny zespół zdalnych pracowników?

Jak zbudować stabilny zespół zdalnych pracowników?

Jak zbudować stabilny zespół zdalnych pracowników?

Jesteś odpowiedzialny za zespół pracowników rozsiany po całym mieście, województwie lub kraju? Prawdopodobnie jedną z Twoich największych bolączek jest zbudowanie poczucia stabilności, odpowiedzialności za powierzone działania oraz relacji pomiędzy pracownikami, klientami i Twoją firmą.

Obecność na rynku na pewno pozwoliła Ci już zauważyć, że współpraca z pracownikami zdalnymi nie należy do najłatwiejszych. Często mają oni własną wizję działalności i nie do końca są przekonani do słuszności proponowanych przez pracodawcę rozwiązań. Gdy obie strony upierają się przy swoich racjach, ciężko o kompromis.

Właśnie dlatego, powinieneś zadbać o to, aby Twoja firma zorganizowana była w jak najlepszy sposób. To Ty powinieneś mieć asa w rękawie!

Pamiętaj, że w biznesie najważniejsze jest zadbanie o podstawy. Twoi pracownicy muszą czuć, że mają realny wpływ na wizerunek i funkcjonowanie firmy, a ich praca jest doceniania i po prostu ma sens.

Załóżmy, że posiadasz zespół osób naprawiających drobne usterki w prywatnych domach. Każdego dnia jeden pracownik odwiedza średnio 5-10 miejsc. Czy jego trasa jest ustalona w taki sposób, aby nie tracić czasu na “puste przebiegi”? A czy Ty wiesz, komu możesz zaufać jeśli pojawi się nagłe wezwanie? Czy Pani Krysia z księgowości jest w stanie na bieżąco weryfikować dokumenty finansowe i płatności?

 

Z aplikacją Fieldworker odpowiedzi na te wszystkie pytania staną się banalnie proste, a budowanie relacji zarówno z klientami, jak i pracownikami znacznie przyjemniejsze.

 

Dzięki zarządzaniu zadaniami Twoich mobilnych pracowników w czasie rzeczywistym, realizacja zleceń będzie dużo bardziej ekonomiczna, a serwisanci nie będą tracić czas na bezsensowne przejazdy i przestoje. Z aplikacją Fieldworker ścieżka działania może być planowana z głową, dzięki czemu Twoi pracownicy będą mogli skupić się na jak najlepszym realizowaniu usług oraz budowaniu pozytywnych relacji z klientami.

 

Zbudowanie stabilnego zespołu osób pracujących poza siedzibą firmy nie należy do łatwych zadań. Poczucie sensu własnej pracy, realny współudział w budowaniu wizerunku firmy oraz jej wyników finansowych to niezwykle ważne argumenty zbliżające pracownika do firmy.

Pokonanie chaosu panującego na rynku i logiczne rozwiązanie codziennych spraw i problemów mogą jednak sprawić, że Twoja firma wyróżni się w oczach pracowników od konkurencji, a ich poczucie zadowolenia i przywiązania będzie oscylować na wysokim poziomie.