Jak wywołać efekt WOW w relacji z klientem?
19 maja, 2017
Przewaga zarządzania online nad zarządzaniem twarzą w twarz.
Zarządzanie pracownikami mobilnymi, online czy twarzą w twarz?
27 października, 2017

Czym przyciągnąć do firmy odpowiedzialnych i wydajnych pracowników?

Czym przyciągnąć do firmy odpowiedzialnych i wydajnych pracowników

Czym przyciągnąć do firmy odpowiedzialnych i wydajnych pracowników?

Czym przyciągnąć do firmy odpowiedzialnych i wydajnych pracowników fizycznych?

Rynek pracowników fizycznych obarczony jest wieloma zagrożeniami i stereotypami. Część z nich jest bezzasadna, ale w niektórych na pewno zaszyte jest ziarno prawdy. Zdarzają się sytuacje, kiedy nowy pracownik, którego zatrudniasz z bardzo dobrym nastawieniem, szybko staje się niechętny do wykonywania jakiejkolwiek aktywności zawodowej. Z taką postawą trudno o budowanie więzi z pracodawcą, resztą zespołu, a w konsekwencji również z klientami.

Po drugiej stronie barykady można natomiast znaleźć osoby, które pracują odpowiedzialnie i wydajnie, ale są sfrustrowane sposobem działania firm i szybko tracą swoje walory lub rotują na rynku w poszukiwaniu stabilnego zatrudnienia.

Jeśli jesteś osobą budującą zespół złożony z pracowników fizycznych, Twoim zadaniem jest stworzenie takiego systemu i warunków pracy, aby odnalazły się w nim osoby o różnych motywacjach oraz z różnymi celami. Oczywiście, najpierw musisz zrobić wszystko, aby te cele i motywacje rozpoznać!

Załóżmy, że Twój Pracownik 1 lubi mieć święty spokój i zawsze kończyć pracę o 16, bo najważniejsze jest dla niego to, aby zjeść obiad z rodziną i nie myśleć o pracy w domu. Pracownikowi 2 zależy przede wszystkim na dobrych zarobkach i chętnie poświęci popołudnie na załatwienie ekstra fuchy.

Dzięki aplikacji Fieldworker do zarządzania pracownikami w terenie, znając ich motywacje i cele, możesz przydzielić spływające zgłoszenia w taki sposób, aby Pracownik 1 zakończył swoją zmianę o czasie, a Pracownik 2 mógł zarobić dodatkowe pieniądze w zamian za dodatkowe zlecenie. Taki podział zadań usatysfakcjonuje również Twojego klienta końcowego, ponieważ nie będzie musiał czekać. Jego sprawa zostanie załatwiona od razu!

Na rynku pracowników zdalnych wcale nie chodzi o fajerwerki i prowadzenie biznesu w skomplikowany sposób. Jeśli chcesz pozyskać pracowników, którzy czerpią satysfakcję z własnej, dobrze wykonanej pracy i którzy chętnie zwiążą się z Twoją firmą na dłużej – skup się na prostych rozwiązaniach. Zbuduj logiczny i łatwy dla każdej ze stron proces realizacji zleceń, zapewnij ciągłość pracy i wyeliminuj czas tracony na to, co w oczach pracownika wcale nie jest ważne.

Aplikacja Fieldworker umożliwia bezgotówkowe rozliczenia oraz błyskawiczne wystawianie faktur za wykonane zlecenie. Twój pracownik nie będzie musiał martwić się o drobne do wydania reszty, ani spędzać dodatkowych minut nad wypisywaniem zbędnych dokumentów.

Pamiętaj również, że dla pracowników fizycznych, kluczowe znaczenie podczas poszukiwania pracy mają opinie krążące wśród znajomych oraz w sieci. Im więcej energii poświęcisz na zaprojektowanie świetnego stylu działania Twojej firmy i pokazanie że naprawdę wykorzystujesz dostępne narzędzia nie tylko do kontroli, ale również do usprawnienia pracy, tym lepsze wrażenie zrobisz na swoich pracownikach. A gdy oni będą czuć się u Ciebie dobrze, sami przyprowadzą do Ciebie kolejnych członków zespołu.