Bezpłatny test
Bezpłatne 4 miesiące testów Fieldworker’a
28 lipca, 2020
Fieldworker zarządzanie pracą
Jak wdrożyć zmianę 2.0
21 czerwca, 2022

Automatyzacja procesów -Wystawianie paragonów

Fieldworker integracja paragon

Firma Elektryk24h.com, której właścicielem jest Pan Wojciech to jak sama nazwa wskazuje firma działająca w branży elektrycznej. W swojej ofercie posiadają szeroki zakres usług od wymiany gniazdka elektrycznego po wykonanie złożonej i kompleksowej instalacji elektrycznej. Firma działa na terenie naszego kraju posiadając oddziały w większych miastach – Gdańsk, Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław. Tak rozproszony zespół stanowi nie lada wyzwanie podczas zarządzania zleceniami oraz raportowaniem wykonanych działań. Do tego dochodzi również rozliczenie z klientami – tą ostatnią kwestię udało się ostatnio rozwiązać.

Kasa fiskalna

Wspólnie z naszym klientem znaleźliśmy rozwiązanie dzięki internetowej drukarce fiskalnej firmy Novitus. Po szybkich konsultacjach z urzędem skarbowym w Gdańsku zabraliśmy się do pracy. Efektem tego działania jest moduł pozwalający na wystawienie paragonu z dowolnego miejsca na ziemi na kasie fiskalnej znajdującej się w głównej siedzibie firmy.

Jak to wygląda?

Technicy wykonują zlecenie u klienta używając Fieldworkera. Przy zakończeniu zlecenia aplikacja pyta użytkownika jaka kwota jest pobrana od klienta oraz jaki jest rodzaj płatności (Gotówka / Karta / Przelew). Po synchronizacji z serwerem system automatycznie wysyła sygnał do kasy fiskalnej, która drukuje fizyczny paragon a Fieldworker wysyła PDF z jego odzwierciedleniem na adres mailowy klienta końcowego. Cała akcja trwa kilka sekund dzięki czemu możemy potwierdzić otrzymanie dokumentu. Każdy paragon zawiera informację o rodzaju płatności, numerze zlecenia oraz imię i nazwisko technika, który wystawiał paragon.

Podsumowanie

Integracja z kasą fiskalna pozwoli na zredukowanie prac biurowych podczas działania w terenie, niezależnie od rodzaju wykonywanych usług. Automatyzacja procesów zwiększa skalowalność Twojego biznesu bez konieczności angażowania kolejnych osób.